608 523 043
Zadzwoń
Konsultacje telefoniczne i online
Psychoterapia psychodynamiczna jest terapią wglądową, oznacza to, że w procesie terapii istotne jest odkrywanie zarówno świadomych jak i nieświadomych treści przeżywanych przez Pacjenta oraz odkrywanie tego, jaki wpływ mają na jego samopoczucie i funkcjonowanie.
Psychoterapia pomaga zrozumieć wpływ zdarzeń z przeszłości (zwłaszcza z okresu dzieciństwa), wpływ relacji z najbliższymi osobami oraz różnych aktualnych zdarzeń życiowych na kształtowanie własnej osobowości, sposób przeżywania siebie i innych oraz poziom zdrowia psychicznego.
Psychoterapia prowadzona w nurcie psychodynamicznym bazuje na klasycznej psychoanalizie Freuda, teorii relacji z obiektem, psychologii self oraz na praktycznym użyciu tych teorii do leczenia zaburzeń psychogennych – psychotycznych, osobowościowych i neurotycznych.
W leczeniu istotne jest interpretacyjne ujęcie nieświadomych mechanizmów obronnych, lęków, snów.
Celem psychoterapii jest zmiana w kierunku poprawy samopoczucia psychicznego, wewnętrznej integracji psychicznej, a przede wszystkim trwała zmiana osobowości i poprawa w funkcjonowaniu społecznym.
Psychoterapia może mieć charakter psychoterapii krótkoterminowej - kilkanaście sesji, jeśli opierać się będzie na konkretnych problemach, lub psychoterapii długoterminowej - rok, i dłużej, jeśli praca zmierzać będzie ku głębokiej zmianie w funkcjonowaniu i służy głębszemu poznaniu siebie. Sesje terapeutyczne odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 50 minut.
Praca z dziećmi i młodzieżą mającą problemy w nauce (dysleksja), brak dojrzałości szkolnej, nadpobudliwość, zaburzenia zachowania i emocji, Zespół Aspergera, depresja, fobia szkolna i inne.
Wspieranie procesu budowania wzajemnych (opartych na więzi i szacunku) relacji między dziećmi a rodzicami oraz między rodzeństwem.
Dla rodziców nastolatków - uwzględniające problemy wieku dorastania:
Zadzwoń, a podpowiem który rodzaj terapii będzie dla Ciebie odpowiedni.
Zadzwoń